Gold (XAUUSD)
看多

Analiza prawnie zakazana - GOLD - D1

Prawda jest taka, że w poprzedniej analizie (zał.) patrząc z perspektywy czasu było za dużo na wykresie głównym i mogło to być zbyt chaotyczne. Wiele poziomów czy fal nadal uważam za sensowne, ale do rzeczy dzieląc analizę na dwie części.

Zanim to podzielę może najpierw po skończonym miesiącu sprawdźmy jak wygląda sytuacja w szerszej perspektywie - rys. 1. Świeca czerwcowa i lipcowa zatrzymały się na podobnym poziomie co może oznaczać niezdecydowanie, po mimo iż kwiecień i maj mogły zapowiadać zmianę ruchu na południe. Ale finalnie nie widać pewnego ruchu w dół.

快照
Rysunek 1. Interwał M1 - postój?

W perspektywie tygodniowej jedynie w kontekście wzrostów martwi mnie tylko wskaźnik StochRSI ale to raczej jako mały kamyczek ostrzegający, że miejsce do wzrostów z korekty 1:1, może nie być tym, który wyniesie nas na np. 2100 - rys. 2. To tylko wskaźnik cena go zaraz może skorygować.

快照
Rysunek 2. Interwał D1 - jeszcze w dół?

Część 1. Korekta 1:1 czyli kontynuacja fali

Jeżeli tak jak na rysunku 3 rozpisałbym fale i pominął listopadowe z roku 2022 zawirowania na różnych giełdach co do ceny i dołka to jesteśmy w fali III. Ale jeżeli zejdziemy poniżej 1907 zamykając knot dziennej świecy wyraźnie poniżej tego poziomu to spodziewałbym się testu niższych poziomów. Opór 1989 na ten moment jest silnym poziomem, który od połowy maja jest blokadą dla ceny.

快照
Rysunek 3. Interwał D1 - korekta 1:1.

Część 2. Koniec impulsu I-V i czas na korektę do 0.5, a nawet do 0.618 poprzedzającego ruchu wzrostowego

W tej części bardziej skupię się nad tym jakie są wsparcia dla ceny, a jest to głównie zakres 1797 - 1835. Wynika on z ostatniego dołka (29.06.23) i szczytu (20.07.23) i wyznaczony został na poziom 1.618 mierzony dla tych punktów - rys. 4. Dodatkowo wsparciem dla tej strefy jest większa strefa mieszcząca się od 0.5 (1838) do 0.618 (1785). Mimo wszystko wolałbym aby korpus dziennej świecy nie znalazł się poniżej 1804 (aczkolwiek dopuszczam 3 dniowy fake'out), w którym cena znajdzie się poniżej i wybije na 3. świecy. Natomiast zamknięcie się poniżej tego poziomu to dla mnie nie jest miejsce na wejście. Scenariusz "marzenie": zrealizuje się taki ruch, że świeca zamknie się np. na 1806 robiąc knot zahaczający o 1785, to w kolejnym dniu będę obserwował miejsca na ewentualne wejście w LONG.

快照
Rysunek 4. Interwał D1 - szukanie wejścia w pozycję LONG po korekcie.

Jeszcze nawiązując do scenariusza części 1. W momencie pisania analizy rozgrywa się kilka poziomów wsparć oporów: opór na 1973 z lokalnej korekty spadkowej 1:1 (niebieska) oraz lokalnej wzrostowej korekty 1:1 (fioletowa) na poziomie 1960. Jednak obecnie na H4 nie ma powodów do wejścia w LONGa - rys. 5. Będzie taka okazja dla mnie, jak chociaż jedna najbliższa z dwóch H4 pokaże zamknięcie się powyżej 1960 i wyżej.

快照
Rysunek 5. Interwał H4 - same opory!

PS Etykieta LONG, ale warto mieć w głowie miejsce 1804 gdyby cena tam docierała o czym pisałem. Dzisiaj patrząc bez żadnych danych o rynku pracy w USA, decyzjach FED, gospodarce USA i świata, ja wybieram bardziej część 2. do realizacji, takie 52/48. Scenariusz myślenia na globalne SHORT na razie daleko w archiwum głowy (20/80)😁.

Niech pieniądz będzie z Nami!

Przedstawiona analiza została napisana przez dzika 🐗 z Internetu, który dzieli się swoimi spostrzeżeniami i nie jest doradcą finansowym i wszystkie pomysły to jedynie wymysły i nie stanowią porad finansowych, a jedynie pokazują to jak dzik widzi rynek.

免責聲明