Ostatni pomysł z września dla sektora bankowego był we wrześniu. Wówczas zadałem pytanie czy sektor ma szansę na odwrócenie trendu spadkowego i w sumie tak też się stało. Zostały przełamane opory, dlatego też dzisiaj krótka aktualizacja. Linka do wspomnianego pomysłu dodaję na końcu tego wpisu.
Kontynuacja wykresu z poprzedniego pomysłu
Indeks od ostatniej analizy urósł o 35% choć jeszcze w październiku zaliczył dołek na poziomie 4.426 pkt.
Wykres 1. Interwał dzienny | zmiana indeksu od ostatniej analizy
Od listopada indeks walczy o wybicie w strefie 5.935 – 6.301 pkt. Poziom 6.300 pkt o ostatni szczyt z maja/czerwca 2022 roku i jeśli poziom zostanie wybity możemy liczyć na znacznie wyższe poziomy.
Wykres 2. Interwał dzienny
W ostatnich dniach widać, że na wykresie tworzy formacja flagi i jeśli dojdzie do wybicia górą to można się spodziewać poziomu 7.000 pkt tj. 50% Zniesienia Fibonacciego licząc od szczytu z stycznia 2022 roku.
Wybicie z formacji flagi dałoby jednak realizację zasięgu aż do poziomu blisko 9.000 pkt. Gdzie dopiero można by się spodziewać większej korekty. To jednak prognoza średnioterminowa w okresie 6-12 miesięcy.
Patrząc w krótszym zakresie czasu to dzisiaj sporo wskazuje na dalszy ruch w górę. Wsparcie mamy na poziomie EMA200 5.949pkt i dalej na EMA144 na 5.791 pkt
Opór natomiast znajduje się na wspomnianym poziomie 6.300 pkt i pewnie zostanie dość szybko wybity.
Na MACD zbliża się sygnał kupna i każdy ze wskaźników, którymi z reguły się posiłkuję tj. RSI/RSX wyraźnie idzie w górę.
Wykres 6. Interwał dzienny | MACD|RSI|RSX
Krótkoterminowo warto dodać kilka istotnych oporów korzystając z rozszerzenia Fibonacciego bazującego na trendzie. Pierwszy istotny opór po pokonaniu 6.300 pkt będzie 6.740 i możliwa jest lekka korekta w dół jednak docelowo jest szansa na dotarcie indeksu na poziom 7.235 pkt gdzie zajdzie potrzeba większego wychłodzenia wskaźników.
Wykres 7. Interwał dzienny | rozszerzenia Fibonacciego bazującego na trendzie.