GormYa

Stop Loss With Average True Range (ATR)

Stop Loss With Average True Range (ATR)

It simplifies the calculation of stop loss price for stop loss method using the average true range (ATR).

For example;
You want to stop loss below 3 ATR. Let's assume the price is 100, the average true range is 5. You will multiply the average true range by 3 and subtract from the price and enter a stop loss order at the 85 price you have reached. Instead of doing this calculation every time, you just need to use this script and set the multiplier to 3. A stop loss line will be drawn below the price candles.
Turkish
Ortalama Gerçek Aralıkla (ATR) Zarar Durdurma
Gerçek aralığın ortalamasını kullanarak zarar durdurma yöntemi için zarar durdurma fiyatının hesaplanmasını kolaylaştırır.

Örneğin;
3 ATR kadar aşağıda zarar durdurmak istiyorsunuz. Fiyatın 100, ortalama gerçek aralığın 5 olduğunu varsayalım. Ortalama gerçek aralığı 3 ile çarparak fiyattan çıkaracaksınız ve ulaştığınız 85 fiyatına zarar durdurma emri gireceksiniz. Bu hesabı her seferinde yapmak yerine bu betiği kullanmanız ve çarpanı 3 olarak ayarlamanız yeterli. Bu sayede fiyat mumlarının altına zarar durdurma çizgisi çizilecektir.

  • Gerçek aralığın ortalaması alınırken kullanılacak yöntemi ayarlayabilirsiniz. Ortalama almak için seçebileceğiniz yöntemler: EMA (üstel hareketli ortalama), HMA (gövde hareketli ortalama), RMA (göreceli hareketli ortalama), SMA (basit hareketli ortalama), SWMA (simetrik ağırlıklı hareketli ortalama), VWMA (hacim ağırıklı hareketli ortalama), WMA (ağırlıklı hareketli ortalama).
  • Gerçek aralığın ortalaması alınırken kullanılacak periyot uzunluğunu ayarlayabilirsiniz.
  • Zarar durdurma fiyatını belirlerken kullanılacak çarpanı ayarlayabilirsiniz.

開源腳本

本著真正的TradingView精神,該腳本的作者將其開源發布,以便交易者可以理解和驗證它。為作者喝彩吧!您可以免費使用它,但在出版物中重複使用此代碼受網站規則的約束。 您可以收藏它以在圖表上使用。

免責聲明

這些資訊和出版物並不意味著也不構成TradingView提供或認可的金融、投資、交易或其他類型的意見或建議。請在使用條款閱讀更多資訊。

想在圖表上使用此腳本?