Czy Elon Musk stoi za spadkami BTC i reguluje rynkiem? #BTC#6

Jak wiemy na rynku Bitcoina ponownie nastąpiła lokalna korekta, której przyczyny powstania, duże grono ludzi upatruje w tweet-cie Elona Muska.
Jest to ciekawa sytuacja i dlatego postanowiłem przyjrzeć się temu trochę bliżej oraz zastanowić się czy na powstanie korekty faktycznie miał wpływ Elon Musk.

W tej analizie dowiesz się:
1. Czy obecny spadek ceny BTC (z dnia 04.06.2021 roku) był przypadkiem?
2. Czy spadek można było przewidzieć?
3. Czy Twett Elona Musk spowodował spadek ceny BTC?
4. Czy Twett Elona Musk miał wpływ na przebieg spadków?
5. Czy jest to ostatnia fala spadków?

Zacznijmy od tego, że obecną sytuacje BTC analizowałem/komentowałem we wcześniejszych wpisach, które są jak najbardziej aktualne. Jeżeli ich jeszcze nie czytałeś/aś, to zapraszam Cię do ich przeglądnięcia. W szczególności polecam przeczytanie analizy zatytułowanej:
- "Dlaczego BTC osiągnie kolejne ATH #BTC#5" z której dowiesz się jakie ewentualne poziomy może osiągnąć Bitcoin i dlaczego mam "bycze" nastawienie.
- "Góra czy Dół na BTC w krótkim terminie #BTC#4", w której na bieżąco komentuję sytuacje BTC i w której przewidziałem obecny spadek.

Jeżeli przeczytałeś/aś powyższe analizy to wiesz, że jestem nastawiony byczo, a obecnie runek (według mnie) po fali "wielkich" spadków, które można było przewidzieć (patrz moje wcześniejsze analizy), jest w fazie akumulacji. Jest to o tyle istotne, że całą obecną sytuację, musimy analizować właśnie w kontekście tej fazy. Mam tu na myśli ruch ceny, ewentualne wybicia, testy wsparć i oporów, a nawet testy samej strefy akumulacji. W tej fazie cena zachowuje się trochę inaczej niż zazwyczaj ale jak za chwilę wykażę, nie są to ruchy przypadkowe.

Odpowiadając na pytanie nr 1 mogę śmiało stwierdzić, że spadek ceny nie był żadnym przypadkiem. Na wykresie można zauważyć, że tworzył się nam układ harmoniczny. Wolumen skumulowany fali AB i CD był od dłuższego czasu wzrostowy. Natomiast fala BC nie przyniosła nam żadnego oddechu i nie widzimy tu chociażby jednego "słupka" wolumenu spadkowego. Był to pierwszy sygnał do obserwacji, gdyż rynek nie może rosnąć w nieskończoność i kiedyś łapie "zadyszkę". Zbliżaliśmy się również do okolic okrągłej wyceny na poziomie 40000 USDT za jednego Bitcoina. Jak natomiast każdy wie, tego rodzaju liczby zawsze mogą przynieść odwrócenie lub mogą stanowić opór trudny do przebicia i może dojść do wahań ceny. Dodatkowo zbliżaliśmy się do poziomów wypełnienia układu harmonicznego oraz okolic górnej bandy fazy akumulacji. Dlatego właśnie spadki nie były przypadkiem.

Odpowiedź na 2 pytanie częściowo została zawarta powyżej, jednakże wymaga rozwinięcia.
W związku z tym, że budowała się nam fala CD układu harmonicznego, wolumen skumulowany był od dłuższego czasu wzrostowy a cena zbliżała się do mierzenia 78.60 oraz 88,60 Fibo fali XA (a także mierzenia FS100 rozszerzenia Fibo), należało przewidywać spadek ceny. Dodatkowo wyszliśmy górą z trójkąta, a jak wiemy cena lubi do niego wracać lub testować takie wybicie. Osobiście miałem ustawione pierwsze zlecenie Sell na poziomie 78,60 Fibo, a główne na poziomie 40050 USDT, bo liczyłem na delikatne przebicie poziomu 40000 USDT i odbicie w dół. O tym pisałem na bieżąco (m.in. w dniu 02.06.2021 roku) w swojej analizie "Góra czy Dół na BTC w krótkim terminie #BTC#4". Niestety nie wypełniły mi się wszystkie zlecenia sell, ale i tak "swoje" zarobiłem. Tym samym można powiedzieć, że spadki były do przewidzenia.
Nie zapominajmy również, o czym cały czas przypominam, że jesteśmy w fazie akumulacji a cena tu faluje i jest manipulowane przez "smart money".

Przejdźmy teraz do pytanie nr 3.
Osobiście wyznaczając poziomy od których cena mogła(miała) się odbić, sugerowałem się tylko powyższymi wskazówkami. Niemniej jednak na wykres wstawiłem kilka przykładowych wskaźników, których łatwa interpretacja, również zapowiadała nadejście spadków. Zapowiedź ta była widoczna przez większość dnia 03.06.2021 roku. W tym miejscu warto przyglądnąć się świecom na szczycie fali CD. Widać, że w okolicach poziomu 78.60 Fibo działała siła podażowa i zbijała próbę podbicia ceny. Na wskaźniku ADR również widać budujące się wzniesienie, co wcale nie jest dobrym sygnałem w kontekście wzrostów. Reszta wskaźników także nie jest pozytywna i osiąga okolice swoich maksimów.
Biorąc pod uwagę, że Elon Musk swojego tweet-a opublikował tuż po godzinie 03:00 w nocy "naszego czasu", trudno się zgodzić ze stwierdzeniem, że wpis ten był przyczyną spadków, gdyż według mnie, spadki te były naturalnym ruchem ceny.

Pomimo, że nie sądzę aby spadki były spowodowane przez wpis Elona Musk Odpowiedź na pytanie nr 4 jest nieco inna.
Wcielmy się na chwilę w osobę o takim zasięgu jak właśnie Elon Musk, który jak wiemy jest biznesmenem i do swoich inwestycji podchodzi właśnie w taki sam sposób. Z pewnością otoczony jest również gronem analityków i doradców, którzy posiadając większą wiedzę i lepsze wyczucie niż ja, doskonale widzieli nadchodzące spadki. Spadki te mogłyby zostać powstrzymane w związku z walką na poziomie górnej bandy trójkąta. Dlatego też Elon Musk mógł dojść do wniosku, że warto pomóc spadkom (a raczej aby je utrzymać) i opublikował "nieprzychylny" tweet. To oczywiście pociągnęło falę w dół, choć jak wskazałem powyżej jej nie wywołało. Fala ta oczywiście nie zatrzymała się w przypadkowym miejscu ale o tym w kolejnej odpowiedzi.
Tym samym odpowiadając na pytanie czy Elon Musk miał wpływ na przebieg spadków, należy odpowiedzieć twierdząco. Niestety wiele jeszcze ludzi widzi w nim "Boga" i wyrocznie Bitcoina. Na szczęście wraz z każdym tweet-em traci on swoją moc (staje się już śmieszny) i mam nadzieję, że kiedyś ludzie przestaną reagować na tego rodzaju sugestię i nauczą się myśleć sami.

Przechodząc do ostatniego pytania nr 5 muszę zmartwić wszystkich optymistów. Możliwe bowiem, że zobaczymy kolejne spadki i obecne odbicie jest tylko korektą lokalnych spadków. Nie oznacza to, że spadniemy poniżej 30000 USDT ale możliwe, że wypełnimy kolejny układ harmoniczny (oznaczony żółtym kolorem), którego fala XA będzie złożona z fali AD już wypełnionego i zaznaczonego na wykresie układu spadkowego.
No właśnie...... wypełniliśmy układ harmoniczny, który jest sygnałem na spadek. Dodatkowo spadki zatrzymały się na poziomie 61,80 Fibo mierzenia fali AD (ewentualnej fali XA), co może świadczyć, że w obecnym dołku zbudował się nam punkt B. (O tym, że spadki mogą się zatrzymać właśnie na tym poziomie również informowałem w analizie "Góra czy Dół na BTC w krótkim terminie #BTC#4"). Dodatkowo kolejny spadek pozwoliłby na umocnienie fazy akumulacji i przetestowanie dolnych jej poziomów, co jest naturalnym procesem. Możliwe nawet, że polecimy na poziom 31600 USDT, co jednoznacznie pozwoliłoby nam przejść do kolejnej fazy i przetestowanie podaży.
Jak jednak będzie to się okaże, choć naruszenie dołka na poziomie "C" i układ harmoniczny na spadki raczej nie nastawia optymistycznie w krótkim terminie. Dodatkowo możliwe jest wypełnienie się formacji RGR, która potwierdziłaby spadki. Przypomnę jednak, że wypełnienie dwóch formacji harmonicznych po sobie jest bardzo silnym sygnałem i od tego momentu mogą rozpocząć się upragnione wzrosty, które swoją siłą pozwolą na przebicie oporów na poziomie 40 i 42K, czego natomiast bali się obecnie "wielcy" świata krypto. Jeżeli jednak od teraz pójdziemy w górę, to będę miło zaskoczony i z przyjemnością będę patrzył jak saldo rośnie :)

UWAGA:
Nie jest to porada inwestycyjna ani rekomendacja, a tylko i wyłącznie moje subiektywne odczucie. Każdy przed podjęciem decyzji inwestycyjnej winien sam dokonać analizy rynku i taką decyzję oprzeć o własne przemyślenia. Pamiętaj inwestowanie wiąże się z ryzykiem i możliwością utraty nawet całego kapitału.
Bitcoin (Cryptocurrency)BTCUSDTcryptocryptotradingFibonacciHarmonic PatternsTechnical Indicatorskryptokryptotradingkryptowaluty

更多:

相關出版品

免責聲明