Na parze EURNZD spadki zaczęły się wcześniej, niż na EURUSD bo jeszcze w ostatnich dniach kwietnia. Rynki zaczęły reagować na zmieniające się oczekiwania, co do polityki ECB - bliżej końca cyklu, niż kilka ruchów w stronę 4,0 proc. na stopie depozytowej. Z kolei ostatnie dni przyniosły wzrost siły dolara nowozelandzkiego na układach za sprawą oczekiwań, co do polityki RBNZ. Pojawiło się szereg głosów, że spodziewana w środę rano podwyżka stóp o 25 punktów baz. do 5,50 proc. nie będzie ostatnią w cyklu i możliwe jest osiągnięcie pułapu 5,75-6,00 proc. w tym roku. Na ile to realnie możliwe i czy nie zderzymy się z tzw. sprzedażą faktów, to zobaczymy w środę. Niemniej wcześniej, bo jutro wpływ na EURNZD mogą mieć dane dotyczące PMI w strefie euro.
Technicznie EURNZD ma coraz bliżej do ważnych wsparć. Dynamika ruchu spadkowego obserwowana od blisko miesiąca, może nieco wyhamować dając przejście do ruchu konsolidacyjnego. Dlaczego? Bo ECB i RBNZ tak naprawdę są w zbliżonych momentach cyklu polityki monetarnej.
Niniejszy komentarz został przygotowany w Wydziale Analiz Rynkowych Domu Maklerskiego Banku Ochrony Środowiska S.A. z siedzibą w Warszawie, jest publikacją handlową w rozumieniu przepisów Rozporządzenia delegowanego Komisji (UE) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. i nie stanowi rekomendacji inwestycyjnej ani informacji rekomendującej lub sugerującej strategię inwestycyjną w rozumieniu Rozporządzenia (UE) nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. Została ona sporządzona w celach informacyjnych i nie powinna stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Dom Maklerski BOŚ SA nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszej publikacji. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Domu Maklerskiego BOŚ SA jest zabronione.
72 proc. rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.