## 1. Reakcja na "-Breaker"
Zauważyłem, że cena złota zareagowała na poziom wsparcia, który został przełamany. W momencie, gdy cena spadła poniżej tego poziomu, zidentyfikowałem potencjalny sygnał do otwarcia pozycji SHORT. Wykorzystałem ten moment, aby ustawić zlecenie sprzedaży, oczekując dalszego spadku.

## 2. Refleksja na krawędzi definiującej tunel
Analizując wykresy, dostrzegłem wyraźną krawędź definiującą tunel cenowy. Ta krawędź działała jak opór, a jej testowanie przez cenę złota potwierdziło moją decyzję o SHORT. Ustalając tę krawędź jako kluczowy punkt, mogłem lepiej ocenić ryzyko i potencjalne zyski.

## 3. Reakcja w "Imbalance"
Zauważyłem również obszar "imbalance" w strukturze rynku, co sugerowało nierównowagę między popytem a podażą. Gdy cena złota zbliżyła się do strefy nadmiaru popytu, był to dla mnie sygnał do otwarcia pozycji SHORT, zakładając, że rynek skoryguje się w dół.

## 4. BOS (Break of Structure)
W momencie przełamania struktury (BOS) na wykresie dziennym, gdzie cena złota spadła poniżej ostatnich minimów, potwierdziłem sygnał do sprzedaży. To przełamanie wskazywało na zmianę trendu i dawało mi pewność co do kierunku ruchu.

## 5. Cel: dolna krawędź wyznaczonego tunelu
Mój cel dla tej pozycji SHORT to dolna krawędź wyznaczonego tunelu cenowego. Oczekuję, że cena złota spadnie do tego poziomu w wyniku kontynuacji trendu spadkowego oraz realizacji zysków przez innych inwestorów.



Technical IndicatorsTrend Analysis

更多:

相關出版品

免責聲明