Po raz kolejny nie wiem czy niezbyt stanowczo postawiłem hipotezę w tytule, na szczęście ze znakiem zapytania. Jak zwykle najlepszym w takiej sytuacji sędzią jest czas. W ogóle nie ma to jak pisać o upływającym czasie pierwszego listopada.
We wrześniu była pierwsza analiza ode mnie tego alta i jak się cofniemy do poprzedniej analizy (rys. 1 z zał.) to świece miesięczne były ustawione w rządku bez większego ruchu. Tym razem świeca październikowa pokazała sporą siłę do jazdy w górę! Jednak ostrzegam jest wiele poziomów podaży, na których może być reakcja spadkowa. Na pewno są to poziomy miesięcznych zamknięć korpusów, które wzajemnie tworzyły "równy poziom" oraz poziomy fibo (rys. 1).
Rysunek 1. Interwał miesięczny - poziomy fibo i inne opory miesięcznych świec.
Obecnie pokonaliśmy poziom jednej ostatniej dużej ale nie największej korekty. Teraz strefa podażowa wynikająca z korekty z lutego - marca 2022 rozciąga się w zakresie cen (rys. 2): 76.27 - 94.98. Przy tak szybko rosnącym RSI na tygodniówce myślę, że pierwszy poziom tygodniówki 48.38 będzie silnym oporem, ale jednak najsilniejszy z tych dwóch to strefa. Później również moim zdaniem mniej silny 0.382 poziom fibo i następnie już dwa poważne poziomy tworzące strefę 134 - 144. Zgodnie z rysunkiem poniżej inne strefy o silnej podaży, w mojej ocenie, to: 158 - 164, 204 - 207 i rejon szczytu 243 - 260.
Rysunek 2. Interwał tygodniowy - podażowe tygodniowe szczyty i strefa największej korekty w trendzie spadkowym?
Nie wiem jak będzie budować się cały ruch wzrostowy, jednak strefa czerwona (z niebieską ramką) zgodnie z zasadą gdy pojawi się spadkowy układ świec w strefie największej korekty może być początkiem dalszej kontynuacji spadków i zawieźć nas do wartości 8$ i niżej (tytułowej z poprzedniej analizy). Wybicie tego poziomu tj. 76.27 wraz z zakresem całej strefy czyli 95 to będzie moment gdy pojawiam się znowu z analizą, w której pewnie już przy takiej cenie będziemy w środku drogi zarówno z silnymi wsparciami (mam nadzieję) jak i wyżej wymienioną masą oporów. Wiem, że to jest krypto to nawet wartość 95 może nie być wielkim problemem i jak to było z tokenem LINK (zał.) to może zdarzyć się szybciej niż bym planował...
Czas na interwał dzienny (rys. 3), dla którego to wskaźnik jakim jest RSI , jest wyprzedany. Na rysunku poniżej przedstawiam moje strefy wejścia przy czym pomarańczowa, która już się drugi raz powtórzyła (w ostatniej analizie o tym pisze) jest dla mnie najsilniejsza i pewnie wtedy dodam jeszcze SPOT (wyjątkowo z SL). Ale właśnie dlatego z SL, że "trzeci raz" może nie wydarzyć się tak pewnie jak za 2. razem. Niebieska korekta jest dla mnie jedynie pod trading tj. po powtórzeniu ustawiam LONGi.
Rysunek 3. Interwał dzienny - dwie korekty na próbę dołączenia.
Moim zdaniem, obecnie utrzymywanie się powyżej 27 - 32$ zwiększa szansę na jazdę w górę. Dodatkowym czynnikiem na to, że rozpoczęliśmy rajd jest wybicie i utrzymywanie się nad EMA 200. Chociaż dobrze byłoby po korekcie odbić od tej linii niż to miało miejsce w wakacje 2023 roku, gdzie znowu zanurkowaliśmy pod (rys. 4). Liczę na to, że tym razem linia EMA 200 będzie kolejne wsparcie już w tym budującym się ruchu wzrostowym.
Rysunek 4. Interwał dzienny - EMA 200.
Analizowanie chmury Ichimoku na dziennym interwale było jak szukanie wyjścia z labiryntu dla mnie 😁 dlatego wszedłem na tygodniowy (rys. 5). A tu ukazało mi się ciekawe wybicie nad chmurę, ale na obecnej świeczce dzisiaj nie patrzyłbym tak pewnie tylko poczekałbym do poniedziałku rano o tym czy możemy dalej patrzeć optymistycznie na wzrosty pod tym względem. Powiedzmy poziom (szacuję) 35$ jest tym minimalnym poziomem gdzie chciałbym, aby cena się zamknęła w tym tygodniu. Poziom górnej krawędzi chmury (okolice 28$) na najbliższe tygodnie, obecnie pokrywa się również jako wsparcie z powyżej wymienionej granicy wynikającej z ceny (27 - 32$). To dobra oznaka gdy wiele wsparć (czy też oporów zależy od chęci ruchu) się kumuluje w jednym miejscu.
Rysunek 5. Interwał tygodniowy - chmura Ichimoku.
W momencie pisania analizy (sam nie jestem fanem i ekspertem od układów harmonicznych), ale używając wskaźnika Harmonic Scanner , pojawia się formacja Gartleya na spadki. To dodaję jako ciekawostkę i dodaję odnośnik autora wskaźnika (pl.tradingview.com/v/OeaGmeDz/). Może gdyby uznać dodatkowo, że obecnie reakcja podaży jest z dziennego wierzchołka z dnia 5.11.22 to może mieć to sens) - rys. 6. Na trading dzienny wezmę to pod uwagę 😎 gdy więcej świec na mniejszych interwałach powiedzą SHORT.
Myślę, że rysunek 4 z poprzedniej analizy do kosza, to tak aby nie pozostawić bez kontynuacji. Ale tak to widać, że u mnie predykcje fal nie są na najwyższym poziomie jeszcze. To tylko układ fal, także znacząco nie zmniejszam szans na nowy dołek, ale obecnie do poziomów z czerwonej strefy (76.27 - 94.98) nie przewiduję tak negatywnego obrotu spraw.
Podsumowanie
Pisząc nowe treści analizy, czytam poprzednie i okazuje się, że w aktualizacji napisałem: "Po wybiciu 36.7 wstawiam nową analizę ale skoro obecnie testujemy 30 to istnieje cień szansy, że teraz zjazd do 8..." i tym samym (na szczęście wartości mojego słowa pisanego 😅) publikuję nową analizę. Na ten moment nie obstawiam tak prędko poziomu 8. W mojej ocenie prędzej teraz zobaczymy w kolejności 48, 59 i 77 niż 8. Śmiała hipoteza na podsumowanie i z taką też etykietą wychodzę w tej analizie czyli LONG. Obecnie wskaźnik RSI (na dziennym) może symbolizować korektę, jednak zgodnie z nadaną etykietą stawiam na ruch w górę, a przy 77 będę się zastanawiał czy nawet nie zredukować SPOT o połowę. Chmura czy EMA 200 mogą mieć znaczenie silnego wsparcia, szczególnie gdy wystąpią razem przy jednym poziomie cenowym.
PS. Dodam jeszcze dla przypomnienia, że dzisiaj jest wystąpienie Powella i decyzja stóp i prawda jest taka, że jakaś tam SOLana może mieć wywalone na to, ale równie dobrze może bujać jak na oceanie, dlatego ja biorę popcorn i oglądam bez przycisku "ENTER" 😉 po godzinie i lekko przed 19:00 nawet do północy, a decyzje będę podejmował na spokojnie w następnych dniach.
Niech pieniądz będzie z Nami! 🚀
Przedstawiona analiza została napisana przez dzika 🐗 z Internetu, który dzieli się swoimi spostrzeżeniami i nie jest doradcą finansowym i wszystkie pomysły to jedynie wymysły i nie stanowią porad finansowych, a jedynie pokazują to jak dzik widzi rynek.
註釋
Mała aktualizacja do rysunku 3 z analizy. Wczoraj mogła się wykonać korekta oznaczona na tym rysunku na niebiesko, ale została rozjechana (wyższy zielony poziom). Teraz czas na tą, o której pisałem, że może być to dla mnie SPOT z SL. Jest ona też na rysunku, położona niżej i mieści się w strefie cen: 28.15 - 32.10. Nie twierdzę, że już nad wczorajszy szczyt nie wejdziemy ale teraz już odkładam większą korektę i szukam wejścia dla większej korekty...
註釋
Weekendowy update: To co obecnie widzimy to weekendową "nudę", ale również reakcję na ostanie miejsce popytu teraz działa jako opór, dodatkowo (czerwona jasna strefa), która wynika z silnej podażowej świecy z czwartku (2.11.23 ~13:00). Jeżeli ostatnia świeca H4 spadkowa potwierdzi lokalny trend to mamy dalej spadki do nawet tych 30$. Podkreślam, że to weekend i ruchy są mniej "pewne" ale ja na razie liczę prędzej na lokalny nowy dołek tj. okolice 38 niż lokalny szczyt ~47$. Obecnie analizuję świecę i liczę na dalsze spadki. Jak znam SOLanę to ten weekendowy update może się źle zestarzeć 🤣
註釋
Ostatnia weekendowa szansa obrony? Tak teraz totalnie nic nie widać na rysunku poniżej (i tak to rynek SPOT) ale jeżeli nie będzie reakcji na strefę to ostatnia aktualizacja SHORT zwiększa szansę realizacji... Strefa to: 41.03 - 40.59